دانلود فایل{بررسی صنعت آسانسور و انواع، اجزا و سیستم کنترل آسانسورها}

دانلود فایل /بررسی صنعت آسانسور و انواع، اجزا و سیستم کنترل آسانسورها/ بی اِل|دانلود فایل|30019812|blq40104634|بررسی صنعت آسانسور و انواع, اجزا و سیستم کنترل آسانسورها
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان بررسی صنعت آسانسور و انواع، اجزا و سیستم کنترل آسانسورها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 42

تاریخچه صنعت آسانسور:صنعت آسانسور جهان از زمانی كه با نیروی برق كار می‌كند قدمتی یكصد و پنجاه ساله دارد هر چند عمر بالابر‌ها در جهان به بیش از ده هزار سال می‌رسد و اولین چرخ چاه خود از اولین بالابرها بوده است. مهمترین شركت‌های تولید آسانسور در جهان اوتیس و شیندلر با قدمتی حدود یكصدوپنجاه سال می‌باشند.

آسانسورهای هیدرولیکی :مفهوم کارکرد یک آسانسور به طور باور نکردنی ساده است. آسانسور فقط یک قسمت کوپه مانند است که به یک سیستم لیفتینگ و بلند کردن متصل شده است. البته آسانسورهای مدرن برای حمل مسافر یا بار جزئیات بیشتری دارند . آن ها برای گذاشتن و برداشتن وزن های قابل توجه به سیستم های مکانیکی پیشرفته تری نیاز دارند. بعلاوه آن ها برای حرکت نرم و بی تکان و همچنین مطمئن به سیستم های کنترل وایمنی احتیاج دارند.امروزه دو نوع اصلی و رایج از آسانسور مورد استفاده است : آسانسورهای هیدرولیکی آسانسورهای کابلیآسانسورهای هیدرولیکی کابین آسانسور را با استفاده از یک تلمبه یا پمپ هیدرولیکی بلند می کنند. پیستون قرار داده شده بر روی سیال در داخل یک سیلندر قرار دارد و سیلندر به یک سیستم پمپ سیال متصل شده است . معمولاً سیستم های هیدرولیک از روغن استفاده می کنند ولی دیگر سیالات تراکم ناپذیر هم قابل استفاده هستند.سیستم هیدرولیک سه قسمت دارد :

 تانک ( مخزن ذخیره سیال ) پمپ ( که با یک موتور الکتریکی به حرکت در می آید ) یک Valve ( شیر) بین سیلندر و مخزنپمپ سیال را از تانک به لوله منتهی به سیلندر می رساند . هنگامی که شیر باز است ، سیال تحت فشار مسیر با کمترین مقاومت را در پیش خواهد گرفت و به مخزن باز می گردد. ولی هنگامی که شیر بسته است ، سیال تحت فشار هیچ راهی به جز رفتن به داخل سیلندر ندارد.همچنانکه سیال در سیلندر جمع می شود ، پیستون را به سمت بالا هل داده و کابین آسانسور را به بالا می برد. هنگامی که آسانسور به طبقه مورد نظر نزدیک می شود ، سیستم کنترل یک سیگنال به موتور الکتریکی می فرستد تا به تدریج پمپ را خاموش کند .با خاموش بودن پمپ ، سیال بیشتری که به درون سیلند جریان بیابد وجود ندارد ، بنابراین سیال درون سیلندر که هیچ راهی برای فرار و باز گشتن به مخزن ( به علت بسته بودن شیر) ندارد، در جای خود باقی می ماند و پیستون به سیال تکیه کرده و آسانسور را در جای خود نگه می دارد ( شکل های زیر) .

برای پائین آمدن آسانسور سیستم کنترل یک سیگنال به عملگر ولو ( Actuator ) می فرستد . شیر به صورت الکترونیکی با یک سوئیچ سلونوئیدی کار می کند . هنگامی که سلونوئید شیر را باز می کند ، سیالی که در درون سیلندر جمع شده است می تواند به درون تانک جاری شود. وزن آسانسور و افراد درون آن ، پیستون را به سمت پائین هدایت می کند و سیال به درون تانک هدایت می شود وآسانسور رفته رفته پائین می آید . برای نگه داشتنن آسانسور در طبقه پائین تر ، سیستم کنترل شیر را دوباره می بندد ( شکل زیر) .

مطالب دیگر:
پاورپوینت ضرب عددهای یک رقمی ریاضی سوم دبستانپاورپوینت زندگی ما و آب علوم سوم ابتداییپاورپوینت نمادین سازی ریاضی سوم ابتداییپاورپوینت ضرب عددهای یک رقمی ریاضی سوم ابتداییپاورپوینت آموزش ریاضی سوم دبستانتحقیق دگرگونی اجتماعیپاورپوینت مبحث نیرو همه جا (1) علوم سوم دبستانپاورپوینت مبحث نیرو همه جا (2) علوم سوم دبستانپاورپوینت مبحث بکارید و ببینید علوم سوم دبستانپاورپوینت مبحث هر کدام جای خود (1) علوم سوم دبستانپاورپوینت مبحث هر کدام جای خود (2) علوم سوم دبستانپاورپوینت بوی نرگس ، حوض فیروزه ای ، مَثَل فارسی سوم دبستانپاورپوینت یار مهربان ، حوض فیروزه ای ، مَثَل فارسی سوم دبستانپاورپوینت ایرانِ آباد ، بوی سیب و یاس ، خروس ایرانی فارسی سوم دبستانپاورپوینت درس دریا فارسی سوم دبستانتحقیق بحران هويت در جوانيپاورپوینت یار مهربان ، نقاشی دنیا فارسی سوم دبستانپاورپوینت مواد اطراف ما (1) علوم سوم ابتداییپاورپوینت مبحث اندازه سطح ریاضی سوم دبستانپاورپوینت ایران عزیز فارسی سوم دبستانپاورپوینت مبحث جمع در جدول ارزش مکانی ریاضی سوم دبستانپاورپوینت 5 راهبرد زیر مسئله سازیپاورپوینت چشم های آسمان ، افتادن از آسمان ، نیایش فارسی سوم دبستانپاورپوینت درس نهم ( بوی نرگس ) فارسی اول دبستانپاورپوینت آموزش اذان و اقامه ، وضو ، نماز و تیمم